Mr. lyja (lyja) wrote,
Mr. lyja
lyja

Gugleitai*

Pradžiai vertėtų paaiškinti pavadinimą: gugleitai - tai vertimai pasitelkiant į pagalbą Google Translate paslaugą. Manau, daug kam yra tekę naudotis šia paslauga ir, deja, ne visada rezultatas būna džiuginantis. O dažnai pasitaiko tokių kazusų, kuriuos pamatę, vertėjai gali būti ramūs - dar ilgai jų darbas bus vertinamas. Tai tokius mašininio vertimo kazusus ir vadinu "gugleitais".

Nesu anglų kalbos žinovas, o juolab vertimo specialistas, tačiau kartais išverstuose straipsniuose pasitaiko tokių gugleitų, kad imi ir pagalvoji: "Ar tik ne Google Translate'u vertė?"

Štai paskutiniame VK numeryje užmačiau straipsnį apie kibernetinius ginklus, o pro tokios tematikos straipsnius sunku praeiti jų neskaičius. Tekstas sunkus (na, ir tema nelengva), bet kai akis ir mintis pradėjo kliūti už (a)logiškų sakinių konstrukcijų, nepatingėjau susirasti straipsnio originalo kalba ir palyginti.


Ši pramonės sritis pradėjo keistis apie 2005 m., kai Pentagonas pradėjo labiau kirčiuoti įsilaužėlių įrankių kaip karo priemonės plėtrą.

The industry started to change around 2005, however, when the Pentagon began placing more emphasis on developing hacker tools specifically as a means of conducting warfare.

Suaktyvintas "botnetas" gali griauti tinklus bombarduodamas juos skaitmeniniu čiauškėjimu.

When activated, a botnet can take down networks by bombarding them with digital chatter.

Tokiems žmonėms kaip R. Clarke'as pasaulinė rinka gali būti trikdanti, ....

The global market may be disturbing to people like Clarke, but U.S. companies don’t appear to face export restrictions, as the Pentagon’s manufacturers of bombs and fighter jets do

Na, aš suprantu, kad tikrai nelengva straipsnio tema, stilistika, bet gi kur logika...

Kalbasi du:
- What clock?
- Six watch.
- Such much?
- Whom how.
- Pedagoginis finished?
- Ask!
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments