mountain

Kodėl kyla benzino kainos?

1. Kai didėja naftos kaina, tai ir arkliui aišku, jei benzinas daromas iš naftos, tai ir benzino kaina turi augti.
2. Kai naftos kaina krenta, tai naftininkams tenka didinti benzino kainas, kad galėtų kompensuoti pelno sumažėjimą, nukritus naftos kainoms.
3. Kai naftos kaina stabili, tai benzino kaina auga dėl infliacijos.

Kas čia kam neaišku?

(c) internetas
mountain

Liūdesio salų kronikos. Vėjas

Mielas atvykėli,

Skaitantis šias eilutes, turiu tau papasakoti apie keistą įvykį, nutikusį man visai neseniai. Jei pameni, čia, Liūdesio salose, esančiose už Vidinio poliarinio rato, niekada nebūna giedros. Pro sunkius debesis prasimuša šiokia tokia saulės šviesa ir tada žinau, kad atėjo nauja diena. Gyvenu tarsi nuolatinėje prieblandoje – dieną saulė už debesų, o naktį tamsu ir tik kartais pasirodo mėnulis. Dienos atrodo vienodos ir slenka tartum sapne. Sunku atskirti, kada tai sapnas, o kada iš tikro gyvenu. Bet šį kartą buvo kitaip.
Collapse )
mountain

Alternatyvi kalba

Kalba - tai virusas, kuris okupavo smegenis ir privertė jas vystytis taip, kad tarnautų jam (t.y. kalbai). Kalba adaptavosi prie smegenų labiau, nei smegenys evoliucinavo, prisitaikant prie kalbos.
(T. Deacon, "Symbolic species")


Bet šį kartą ne apie tai. Pagalvojau, o kaip atrodytų kalba, jei, tarkim, dabartinių įvairių interneto tarnybų pavadinimai taptų bendriniais žodžiais. T.y. reikšmės taptų platesnės, nei dabar vartojamos ir pakeistų mums jau įprastus žodžius. Imam, pvz., žodį guglinti, kuris šiuo metu jau tapo bendriniu kalbant apie paiešką internete. O jeigu išplistų ir kasdieninėje kalboje?

Pvz., "- Nerandu niekur savo akinių.
- Paguglink prie lovos, vakar lyg ir mačiau juos ten".

arba
"Guglinau aną savaitę vasarinių batų, vos radau man tinkamus"

Collapse )
mountain

Techninė atmintinė

Pagalvojau, kad neprošal būtų paminėti keletą servisų, kurių pagalba galima padaryti savo žurnalo kopiją - tiek kietajame diske, tiek online.

Patogi programėlė atsarginės kopijos sukūrimui yra LJ Archive: instaliuojant kompiuteryje užima nedaug vietos, gan patogi naudotis, turi papildomų pribumbusasų, pvz., galima išsisaugoti .xml formatu, arba paanalizuoti kokie žodžiai dažniausiai buvo vartoti įrašuose.

Kitas neblogas servisas, galintis paversti žurnalą į knygą .pdf formatu, yra LJ Book. Labiau tinka tiems, kurie tik rašo, ir mažai įkelia nuotraukų ar vaizdo klipų.

Galima importuoti žurnalo įrašus (ir komentarus) į kitas tinklaraščių tarnybas: wordpress.com arba blogger.com

Neseniai atrastas LJ klonas dreamwidth.org primena LJ gūdžiais 2003 m. - žurnalą galima sukurti tik su pakvietimu, dizainas grubokas, pribumbasų nėra. Tiesa, nėra ir reklamos, o šiuo metu jie apribojo ir LJ įrašų importavimą, bet žadėjo atnaujinti greitu laiku.
mountain

Rocko opera

Nepamenu iš kur persirašiau šią kasetę ir iš ko, bet buvo tai seniai ir netiesa. Apie šį kūrinį kažkas pasakojo, kad tai buvo tuometinės konservatorijos (dabar Muzikos akademija) studentų darbas. Nežinau kelintais metais (lyg dar sovietmečiu) sukurta ši roko opera-parodija pavadinimu "Daktaras Aiskauda" pagal visiems žinomą Andrew Lloyd Webber "Jesus Christ Super Star". Kokybė nekokia, bet pasiklausymui visai užtenka. Trukmė - beveik 40 min.

mountain

pavasariniai skersvėjai

Ačiū visiems, kurie sudalyvavo draugjuostės e-surašyme. Jei ką praleidau - visad welcome.

Some content may be not be available in your country on your friends page, tskant.

Lietus ateina ir praeina.